Scroll Top
Mistrzostwa LSO w Siatkówce

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” translate_x=”0″ text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column_text]

Pod koniec września – w dniach 26-27 września – odbyły się w Leżajsku II Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Siatkowej. W rywalizacji pod patronatem ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów KnC – Króluj nam Chryste, wzięło udział 9 drużyn: Chmielnik, Gwizdów, Leżajsk, Mikołów-Kamionka, Moszczenica, Smętowo Graniczne, Tychy-Czułów, Warta i Zagorzyce Górne.

Organizatorem wydarzenia była zwycięska drużyna sprzed roku, a więc LSO Leżajsk, pod dyrekcją o. Klaudiusza Barana – Moderatora Prowincjalnego LSO, Definitora Prowincji i Kustosza leżajskiego Sanktuarium.

Zwycięzcami okazali się gospodarze spotkania, którzy obronili tytuł mistrzów.

W sobotę (26 IX) Mszy św. na rozpoczęcie Mistrzostw przewodniczył o. Gwidon Hensel, Wikariusz naszej Prowincji. Następnie w salach gimnastycznych Zespołu Szkół Technicznych i w Zespołu Szkół Licealnych odbyły się rozgrywki eliminacyjne w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Liderami grupy A okazała się drużyna LSO Tychy-Czułów, zaś w grupie B była to LSO Warta.

W niedzielę (27 IX) po porannej Eucharystii miały miejsce półfinały oraz mecze rozstrzygające losy dalszych miejsc w ostatecznej klasyfikacji.

W półfinale zmierzyły się drużyny LSO Tychy-Czułów oraz LSO Mikołów-Kamionka. Wynik 2-0 przesądził o zwycięstwie pierwszej z tych drużyn. W drugim półfinale zmierzyły się dwie bernardyńskie drużyny LSO Leżajsk i LSO Warta. Wynik taki sam jak w pierwszym półfinale dał zwycięstwo ministrantom z Leżajska.

W finale LSO Leżajsk pokonała LSO Tychy-Czułów 3-0. Trzecie miejsce wywalczyła LSO Warta.

O fenomenie leżajskiej drużyny mówił koordynator Mistrzostw Polski, Marcin Zagaja:

Niesamowita historia… Najpierw mecz derbowy z Wartą, która przez wielu po tym pierwszym dniu była uznawana za faworyta tego turnieju. Mecz bardzo trudny. Ale wydaje mi się, że w tym meczu ministranci z Leżajska pokazali taki charakter zespołu i wolę walki – to czego może zabrakło w im w pierwszym dniu w meczu z Tychami. Zwycięstwo z Wartą podbudowało leżajski zespół i poniosło ich do zwycięstwa w finale.

O. Klaudiusz Baran, opiekun LSO Leżajsk tak podsumowuje sytuację:

Po pierwszym dniu rozgrywek widać było, że nie jesteśmy sobą. Widać było problemy w drużynie. Trener Jan Mach i ja, i sami ministranci zastanawialiśmy się jakie decyzje podjąć, aby wyjść z tego kryzysu. Plan minimum był wykonany – awansowaliśmy do półfinału. Chcieliśmy obronić tytuł. Na tej odprawie przed półfinałem wyjaśniliśmy sobie pewne rzeczy, dokonaliśmy korekt w składzie i w ustawieniu. Czułem, że duch zespołu wrócił.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Gdzie odbędą się przyszłoroczne Mistrzostwa? O tym zdecyduje komitet organizacyjny powołany pod okiem redakcji miesięcznika KnC.

Szczegółowe tabele wyników znajdują się poniżej.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”11610,11611″ layout=”2″ item_spacing=”default” gallery_style=”7″ load_in_animation=”none”][/vc_column][/vc_row]

Polecamy