Scroll Top
Klerycy zapraszają na Jasełka

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Bracia klerycy z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Franciszkańska Młodzież Oazowa mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Jasełka. Wystawiane będą przez cztery weekendy w sobotę i niedzielę, począwszy od 12 stycznia 2019 r.

Każdego roku wyreżyserowaniem spektaklu zajmują się klerycy III roku studiów. Jak tłumaczy br. Leoncjusz Karpeta, każdego roku bracia starają się w nowy sposób przedstawić opowieść o narodzeniu naszego Pana:

Tym razem też nie zabraknie „nowości”. O tym będą się mogli przekonać ci, którzy zechcą wybrać się na spektakl. Nasza tegoroczna historia przedstawiona zostanie z perspektywy Trzech Króli i dedykowana będzie do wszystkich: od najmłodszych do najstarszych. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa przyjemny czas, w którym nie zabraknie wielu uśmiechów, wzruszeń i zaskakujących zwrotów akcji, pomimo że opowiadana historia od wieków jest taka sama. Nie zabraknie też odrobiny wspólnego kolędowania.

Życzymy wszystkim zdrowych radosnych rodzinnych Świąt Narodzenia Pana! Niech Jezus prawdziwie przyjdzie do naszych serc i rozpromieni je swoją radością, pokojem i dobrem!

Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia już niedługo w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

Kleryckie Jasełka w Kalwarii Zebrzydowskiej stały się już wieloletnią tradycją, bez której trudno wyobrazić sobie styczniowych weekendów. Każdy z przynajmniej 12 spektakli gromadzi pełną widownię auli, dlatego o darmowe bilety warto postarać się dużo wcześniej. Niejednokrotnie widzów jest dużo więcej niż miejsc siedzących w sali. Szacuje się, że każdego roku Jasełka w naszym WSD ogląda prawie 4 tys. widzów.

 

[/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy