Scroll Top
  • Home
  • News
  • Spotkanie przełożonych w Niepokalanowie
Spotkanie przełożonych w Niepokalanowie
W dniach 15-17 maja w Niepokalanowie nasz Prowincjał – o. Egidiusz Włodarczyk wziął udział w dwóch spotkaniach dla przełożonych zakonnych.
W poniedziałek 15 maja miało miejsce spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich, na którym poruszono kwestie jubileuszy franciszkańskich, które przeżywamy w tym roku i w kolejnych latach.
Natomiast we wtorek i w środę (16-17 maja) odbyło się tam 150. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Temat dwudniowego spotkania brzmiał: „Przekaz wiary: język i przestrzenie”. Gościem pierwszego dnia obrad była Aneta Liberacka – redaktor naczelna portalu Stacja7, która podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat języka przekazu wiary. W środę zaprezentowano bieżące inicjatywy Kościoła w Polsce.
W czasie tego spotkania wybrano nowe władze KWPZM: ks. Dariusza Bartochę SDB na Sekretarza generalnego KWPZM, zaś o. Roberta Wawrzenieckiego OMI na Ekonoma Konferencji.
Przedstawieni również zostali nowo wybrani przełożeni, których w ostatnim półroczu przybyła rekordowa liczba 14 nowo wybranych i 5 potwierdzonych na urzędzie.
fot. episkopat.pl, franciszkanie.com

Polecamy