Scroll Top
Śp. o. Piotr Kotyła OFM

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Dnia 10 października o godz. 15:00 czasu argentyńskiego w Domu Spokojnej Starości prowadzonym przez siostry albertynki w Buenos Aires zmarł o. Piotr Kotyła. Przeżył 86 lat, w tym 68 lat w Zakonie Braci Mniejszych (w naszej Prowincji) i 59 lat w kapłaństwie.

Urodził się 16.02.1933 r. w Latyczynie k. Radecznicy (w Województwie Lubelskim). Do Zakonu wstąpił 28.08.1950 roku. Wyświęcony na kapłana 26.06.1960 r. Po rocznym studium Pastoralnym w Krakowie, został skierowany do pracy w Rzeszowie. W latach 1963-1965 zdobywał wiedzę w Prymasowskim Studium Życia Wewnętrznego w Warszawie. Był wychowawcą braci kleryków w Alwerni. W roku 1971 pełnił obowiązki ojca duchownego braci nowicjuszy w Leżajsku. Był budowniczym naszego kościoła w Jelnej k. Leżajska.

Następnie na prośbę Definitorium Prowincji wyjechał w 1974 r. do Argentyny.  Jego praca skupiała się na nauce religii w szkole sobotniej w Polskim Ośrodku Katolickim w Martin Coronado (tzw. „Maciaszkowo”). Pełnił posługę w ośrodkach: Martin, Merlo, Olivos, Lanus, Rosario i Buenos Aires. Przez osiem lat pracował nad skatalogowaniem zbiorów bibliotecznych w klasztorze w Martin Coronado. Oddając się pracy wśród Argentyńczyków, był również spowiednikiem sióstr. W latach 1993-1998 był przełożonym klasztoru.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym![/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy