Scroll Top
  • Home
  • News
  • Nasza młodzież na ŚDM w Portugalii
Nasza młodzież na ŚDM w Portugalii
Ponad 60 osób spośród młodzieży, gromadzącej się przy naszych klasztorach, udało się do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży. Trzem osobnym grupom przewodzą: o. Klaudiusz Baran, o. Kasjan Sadowski i o. Tomasz Kaczmarczyk.
O. Tomasz wraz z młodzieżą z Brodów przeżywał „Dni w Diecezjach” w Porto. Wraz z rodzinami z centrum tego miasta odkrywali klimat portugalskiego Kościoła.
Młodzież z Kalwarii Zebrzydowskiej udała się na Światowe Dni Młodzieży wraz z Grupą Apostolską z Bieńkówki. Jest z nimi o. Kasjan Sadowski. „Dni w diecezjach” spędzili w miejscowości Macedo de Cavaleiros, w Diecezji Bragança-Miranda na północy Portugalii.
W ŚDM wzięła również udział grupa 18 osób z naszej parafii w Leżajsku, która udała się do Lizbony autokarem. Przewodzi im o. Klaudiusz Baran – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wraz z nimi pielgrzymowali harcerze z ZHR oraz młodzi z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Młodzież w czasie pobytu w tym kraju nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Zwiedzili również stolicę Portugalii, przygotowując się do udziału w centralnych uroczystościach pod przewodnictwem papieża Franciszka: piątkowej Drogi Krzyżowej (4 VIII), sobotniego czuwania (5 VIII) oraz niedzielnej Mszy św. Posłania (6 VIII).
Bogu niech będą dzięki za ich udział i zaangażowanie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy młodzież wsparli materialnie, aby to ich marzenie o udziale w Światowych Dniach Młodzieży zrealizować.

Polecamy