Skip to main content
Od 13 do 20 sierpnia br. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Odpust Wniebowzięcia NMP, na który serdecznie zapraszamy.

W najbliższą niedzielę (13 VIII), w Uroczystość NMP Kalwaryjskiej, Sumie Odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył bp Jan Zając. Natomiast po Mszy św. o godz. 15:00 będzie miała miejsce Procesja Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej, której będzie przewodniczył o. Egidiusz Włodarczyk – Minister Prowincjalny.

W czwartek (17 VIII) zapraszamy na Wieczór Misyjny. Eucharystii koncelebrowanej przez bernardyńskich misjonarzy będzie przewodniczył o. Teofil Czarniak – Moderator Ewangelizacji Misyjnej. Po Mszy św. zgromadzeni spotkają się z naszymi misjonarzami.

W piątek (18 VIII) Nieszporami przy kaplicy Domku Matki Bożej rozpocznie się Procesja Pogrzebu Matki Bożej. Przewodniczyć jej będzie abp Jan Romeo Pawłowski – nuncjusz apostolski w Grecji. Procesja zakończy się Eucharystią przy kościele Grobu Matki Bożej pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego.

Sobota (19 VIII) to w sanktuarium Dzień Młodzieży. Przed południem odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodzieży na dróżkach. Po południu specjalni goście poprowadzą konferencję i panel dyskusyjny pt. „Czy kryzys może być szansą?” Natomiast wieczorem na wzgórzu Ukrzyżowania odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo i Procesja Światła. Wieczornej Eucharystii przed bazyliką przewodniczyć będzie bp Edward Kawa – biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. Po tym nastąpi koncert ks. Jakuba Bartczaka.

W niedzielę (20 VIII) poranna Msza św. w kościele Grobu MB rozpocznie Procesję Wniebowzięcia NMP. Po dojściu procesji do bazyliki Mszy św. o godz. 11:00 na placu odpustowym przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Odpust zakończą Nieszpory i procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej.

Szczegółowy program Odpustu dostępny jest na stronie kalwaria.eu