Scroll Top
  • Home
  • News
  • Poświęcenie obrazu o. Rafała w Proszowicach
Poświęcenie obrazu o. Rafała w Proszowicach
W niedzielę (11 lutego) w Proszowicach nasz Minister Prowincjalny, o. Egidiusz Włodarczyk, poświęcił odnowiony obraz Sługi Bożego o. Rafała.
– „Cieszę się, że mogę być tutaj w Proszowicach, gdzie urodził się mój współbrat, Czcigodny Sługa Boży ojciec Rafał. To piękne, że my dzisiaj 570 lat od jego urodzin ciągle go wspominamy. Ten wizerunek ojca Rafała ma być dla was znakiem, że ktoś taki, jak ojciec Rafał nie tylko był, ale nadal jest! Na tej ziemi się urodził, wzrastał i poszedł za Chrystusem, aby osiągnąć świętość. A skoro on mógł to zrobić, to każdy z nas może go naśladować” – mówił o. Egidiusz.
 
Ojciec Prowincjał zachęcił, aby ta uroczystość stała się dla wszystkich impulsem, żeby za wstawiennictwem ojca Rafała wypraszać dla siebie potrzebne łaski: „Ojciec Rafał dla was, dla mieszkańców Proszowic, jest kimś takim, kto pamięta o was w modlitwie, zna wasze problemy i – w co wierzymy – jest przy Bogu. Warto się więc do niego zwracać ze swoimi problemami”.
 
Konserwacja obrazu o. Rafała z Proszowic, namalowanego olejem na płótnie w XVII w., trwała przez ostatnie kilka miesięcy. Prace konserwatorskie prowadzili krakowscy konserwatorzy dzieł sztuki: p. Janusz Czop i p. Rafał Bukowski.
 
Jak zapowiedział proboszcz parafii, ks. Jan Zwierzchowski, od lutego, każdego 26 dnia miesiąca, przy obrazie o. Rafała będzie miał miejsce tzw. męski różaniec, w czasie którego parafianie będą prosić o jego rychłą beatyfikację.
 
za: diecezja.kielce.pl

Polecamy