Skip to main content
W liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli (8 lipca) pożegnaliśmy w Leżajsku naszego Współbrata, byłego Prowincjała – śp. o. Franciszka Rydzaka. Dzień wcześniej takie pożegnanie miało miejsce w naszym kościele w Tarnowie.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył o. bp Damian Muskus (biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej). W Eucharystii uczestniczyli m.in.: bp Stanisław Salaterski (biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej), o. Teofil Czarniak (Prowincjał), o. Maciej Fryzowicz (gwardian z Tarnowa), kapłani z dekanatów tarnowskiego i leżajskiego, wielu naszych braci z licznych klasztorów, rodzina i znajomi z rodzinnej parafii zmarłego.

Kazanie wygłosił o. Stanisław Komornik, który cytując fragmenty poezji śp. o. Franciszka opisywał krótko jego życie w trzech płaszczyznach jego powołania: do życia chrześcijańskiego, do życia w zakonie franciszkańskim i do kapłaństwa.

Trumnę z ciałem zmarłego na cmentarz zakonny odprowadził Prowincjał, o. Teofil Czarniak.

Dzień wcześniej w naszym tarnowskim kościele Eucharystii w intencji śp. o. Franciszka Rydzaka przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Zgromadziła ona wspólnotę klasztorną, Współbraci z innych klasztorów, kapłanów z Tarnowa i tarnowskiego WSD – na czele z Rektorem WSD, siostry zakonne i członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dla wielu tych osób zmarły był spowiednikiem, kierownikiem duchowym lub przyjacielem.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!