• Home
  • News
  • XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Gnieźnie
XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Gnieźnie
Trzy drużyny naszych ministrantów na XVIII Mistrzostwach Polski LSO w piłce nożnej – jedna zwyciężyła!
Na Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej, które odbyły się w dniach 26-27 czerwca w Gnieźnie, awansowały dwie drużyny z naszej parafii w Leżajsku: ministranci z bazyliki (w kategorii „lektor starszy”) oraz ministranci z kościołów filialnych w Hucisku i Maleniskach (w kategorii „lektor młodszy”). Obie te drużyny awans wywalczyły w czasie tegorocznych Zimowych Dni Wspólnoty LSO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponadto w wyniku rozgrywek diecezjalnych na mistrzostwa zakwalifikowali się ministranci gromadzący się przy kościele sióstr bernardynek w Łodzi-Rudzie w kategorii „lektor starszy”.
Lektorzy starsi z Leżajska awansowali z grupy z drugiego miejsca do Finału A (czyli najlepszej 16-ki turnieju, grającej dalej systemem pucharowym), gdzie przegrali pierwszy mecz, tym samym odpadając z rozgrywek. Lektorzy młodsi z Huciska i Malenisk w fazie grupowej zajęli 3 miejsce, awansując tym samym do Finału B (miejsca od 17 do 32), gdzie również przegrali pierwszy mecz i odpadli z rozgrywek.
Natomiast drużyna z Łodzi-Rudy zdobyła puchar KnC Mistrzostw Polski LSO w kategorii „lektor starszy” pokonując w finale w rzutach karnych z drużyną z Dąbrowy Górniczej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw, a szczególnie zwycięzcom z Łodzi!