Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Nie wystarczy prawdę poznać, ale trzeba jeszcze prawdę unieść. Jest taka prawda, którą bardzo ciężko unieść, a Jezus mówi, że nie da jej się unieść bez Ducha Świętego. Dopiero jak Duch Święty zstępuje na człowieka i działa w jego życiu to człowiek może dopiero taką prawdę unieść – mówił w swojej homilii ks. abp Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. w 20. rocznicę beatyfikacji bł. o. Anastazego Pankiewicza. Eucharystia była sprawowana w kościele św. Elżbiety Węgierskiej i bł. Anastazego Pankiewicza w Łodzi. W świątyni była licznie zgromadzona młodzież wraz ze swoimi wychowawcami ze szkoły prowadzonej przez naszych Współbraci.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup odniósł się do postaci patrona szkoły, bł. Anastazego Pankiewicza:

Prawdą, która jest nie do uniesienia, jest prawda z którą się trochę mierzycie myśląc o waszym patronie, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

Metropolita Łódzki podkreślał, że aby się zmierzyć z prawdą obozów koncentracyjnych trzeba być otwartym na Ducha Świętego. Musisz bardzo prosić Pana Boga, by ci pomógł kochać ludzi i by ci pomógł zachować wiarę w człowieka i abyś nie stracił wiary w dobro i miłość i żeby ta prawda, która poznajesz nie odebrała ci przekonania, że miłość jest silniejsza.

za: archidiecezja.lodz.pl
[/text]
[dima_embed_video id=”” class=”” style=”” tutorials=””][/dima_embed_video]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”9274,9273,9275″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery]