Skip to main content
Wczoraj w Kołobrzegu zakończyły się dwudniowe XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar KnC.
W rozgrywkach wzięło udział około 1500 zawodników, reprezentujących parafie z różnych stron Polski. Byli również obecni nasi członkowie LSO:
⚽️ z Leżajska – w dwóch kategoriach: „ministrant” i „lektor młodszy”,
⚽️ z Łodzi-Ruda (tzw. Wilki św. Franciszka) – w kategorii „lektor starszy”.
Te trzy drużyny awansowały do finału A, czyli do najlepszej 16-ki mistrzostw. Drużyna z Łodzi zebrała komplet punktów i awansowała z 1-go miejsca w grupie. Niestety drugi dzień rozgrywek nie był w pełni szczęśliwy dla żadnej z naszych drużyn. Leżajsk w obu kategoriach odpadł w 1/8 finału, zaś Lódź-Ruda w 1/4 finału.
Mimo wszystko gratulujemy i tak dużego sukcesu obecności w kręgu najlepszych piłkarzy wśród ministrantów. Dla nas jesteście wielcy!
W tegorocznej edycji mistrzostw w kategorii „ministranci” mistrzami została drużyna z parafii Rybitwy (archidiecezja lubelska). Mistrzami w kategorii „lektor młodszy” została drużyna z parafii w Skawinkach (archidiecezja krakowska). Natomiast mistrzami w kategorii „lektor starszy” została drużyna z Jastkowic (diecezja sandomierska).