Scroll Top
  • Home
  • News
  • Odpust Wniebowzięcia NMP w Warcie
Odpust Wniebowzięcia NMP w Warcie
W Warcie (Diec. Włocławska) Odpust Wniebowzięcia rozpoczęła Procesja Matki Boskiej Zaśniętej w poniedziałkowe popołudnie. Natomiast w dzień 15 sierpnia ulicami miasta przeszła Procesja Wniebowzięcia Maryi, a po niej miał miejsce Festyn Bernardyński.
Procesja dała początek uroczystościom odpustowym, które mają miejsce we wtorek, czyli w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w sąsiedniej parafii ojców bernardynów. Punktem głównym odpustu jest Festyn Bernardyński. Dodajmy, że to jedyna taka procesja w regionie sieradzkim.
Uroczystości odpustowe rozpoczęły się w poniedziałkowy wieczór (14 VIII) o godz. 18:00 w kościele sióstr bernardynek. Po maryjnych Nieszporach na ulice Warty wyruszyła Procesja Zaśnięcia NMP, która swój finał miała w naszym kościele. We wtorek (15 VIII) – w samą Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i jednocześnie dzień odpustu w naszej parafii – po Sumie Odpustowej w klasztornej świątyni na ulice miasteczka wyruszyła Procesja Wniebowzięcia Maryi. Po jej zakończeniu na przyklasztornym placu odbył się Festyn Bernardyński. Całkowity dochód z festynu ma wspomóc renowację witraży w naszym kościele.
fot. Bernardyni Warta / Anna Majewska (sieradz.naszemiasto.pl)

Polecamy