Skip to main content
W dniach 6-9 stycznia 2022 r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym w Rzeszowie odbyły się rekolekcje i warsztaty muzyki liturgicznej „Wszedł między lud ukochany”. Wzięło w nich udział około 85 chórzystów i instrumentalistów.

Duchową część wydarzenia poprowadził o. Celestyn Cebula OFM oraz br. dk. Idzi Klimek OFM, zaś za stronę muzyczną odpowiedzialni byli wybitni polscy dyrygenci i kompozytorzy muzyki liturgicznej – p. Paweł Bębenek oraz p. Piotr Pałka.

Uczestnicy rekolekcji i warsztatów przeżywali je w rytmie liturgii Kościoła, uroczyście sprawując Liturgię Godzin (Jutrznię i Nieszpory) oraz Eucharystię. Konferencje poświęcone były najważniejszym tematom zawartym w Liście Apostolskim o godności żłóbka „Admirabile signum”, napisanym przed dwoma laty przez papieża Franciszka.

Warsztaty zakończyła uroczysta Msza Święta w rzeszowskiej bazylice w Niedzielę Chrztu Pańskiego o godzinie 12:00. Po niej uczestnicy wspólnie z licznie zgromadzonymi wiernymi uwielbiali Wcielonego Boga śpiewem kolęd.

o. Celestyn Cebula OFM
fot.: M. Wielosik