Skip to main content
W dniach 10-13 listopada 2022 r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym w Rzeszowie odbyła się druga edycja Rekolekcji i Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

Pierwsze wydarzenie tego rodzaju odbyło się w styczniu i skupione było wokół tajemnicy Wcielenia. Tym razem skupiliśmy się na tematyce pokoju – zarówno w naszych sercach, jak i w społeczeństwach i narodach.

Od strony muzycznej wydarzenie poprowadzili znani polscy kompozytorzy i dyrygenci muzyki liturgicznej: p. Paweł Bębenek i p. Piotr Pałka. Za stronę duchową odpowiadał o. Tobiasz Strzelecki OFM z Leżajska oraz o. Celestyn Cebula OFM z naszej wspólnoty klasztornej. W warsztatach wzięło udział około 40 osób.

Każdy dzień warsztatów pulsował w rytmie liturgii Kościoła: zaczynaliśmy od Jutrzni (oczywiście śpiewanej), w południe celebrowaliśmy Eucharystię, wieczorem Nieszpory, a całość podsumowywaliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu.

Te niezwykłe dni zakończyliśmy uroczystą Eucharystią w bazylice w niedzielę 13 listopada o godzinie 12:00. Po niej śpiewem uwielbialiśmy Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie.

o. Celestyn Cebula OFM
fot.: M. Wielosik