Scroll Top
Wizyta Generała Zakonu

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overflow=”visible” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” column_element_spacing=”default” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” column_position=”default” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” animation_type=”default” bg_image_animation=”none” border_type=”simple” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]

Po intensywnie spędzonym czasie na Święcie Prowincji w Leżajsku, Generał Zakonu Braci Mniejszych, o. Massimo Fusarelli, odwiedza nasze klasztoru i spotyka się z posługującymi tam braćmi.

W sobotę (22 X) zwiedził bazylikę i Muzeum Prowincji w Leżajsku. Następnie odwiedził współbraci w klasztorach w Rzeszowie i Tarnowie, gdzie zapoznał się z historią naszej obecności i działalnością braci w tych miejscach.

W niedzielę (23 X) przybył do Zakliczyna, gdzie spotkał się z przełożonymi i mistrzyniami Federacji Sióstr Bernardynek. Siostry podarowały Ojcu Generałowi m.in. ręcznie haftowaną stułę. Po południu odwiedził naszych starszych współbraci w Infirmerii św. Szymona w Kalwarii Zebrzydowskiej. Natomiast wieczór o. Massimo spędził we wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie liczne pytania ze strony braci kleryków rozpoczęły ubogacającą dyskusję na temat zakonu.

W poniedziałek (24 X) o. Massimo odwiedził nasz klasztor w Krakowie i Sanktuarium św. Szymona. Udał się również do Pałacu Biskupiego, aby spotkać się z Metropolitą Krakowskim, abp Markiem Jędraszewskim.

W każdym z tych miejsc można było usłyszeć słowa braci o tym, że wizyta Ojca Generała jest dla danej wspólnoty wielkim wyróżnieniem. Obecność, otwartość i radość następcy św. Franciszka przemawiają w najlepszy sposób.

fot. o. Konrad Cholewa OFM | o. Teofil Czarniak OFM

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overflow=”visible” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” column_element_spacing=”default” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” column_position=”default” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” animation_type=”default” bg_image_animation=”none” border_type=”simple” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_gallery type=”flexslider_style” images=”15936,15937,15938,15939,15932,15933,15935,15934,15945,15946,15948,15949,15944,15943,15947,15942,15941,15940,15954,15955,15956,15957,15952,15953″ onclick=”link_no” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Polecamy