Skip to main content
Po intensywnie spędzonym czasie na Święcie Prowincji w Leżajsku, Generał Zakonu Braci Mniejszych, o. Massimo Fusarelli, odwiedza nasze klasztoru i spotyka się z posługującymi tam braćmi.

W sobotę (22 X) zwiedził bazylikę i Muzeum Prowincji w Leżajsku. Następnie odwiedził współbraci w klasztorach w Rzeszowie i Tarnowie, gdzie zapoznał się z historią naszej obecności i działalnością braci w tych miejscach.

W niedzielę (23 X) przybył do Zakliczyna, gdzie spotkał się z przełożonymi i mistrzyniami Federacji Sióstr Bernardynek. Siostry podarowały Ojcu Generałowi m.in. ręcznie haftowaną stułę. Po południu odwiedził naszych starszych współbraci w Infirmerii św. Szymona w Kalwarii Zebrzydowskiej. Natomiast wieczór o. Massimo spędził we wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie liczne pytania ze strony braci kleryków rozpoczęły ubogacającą dyskusję na temat zakonu.

W poniedziałek (24 X) o. Massimo odwiedził nasz klasztor w Krakowie i Sanktuarium św. Szymona. Udał się również do Pałacu Biskupiego, aby spotkać się z Metropolitą Krakowskim, abp Markiem Jędraszewskim.

W każdym z tych miejsc można było usłyszeć słowa braci o tym, że wizyta Ojca Generała jest dla danej wspólnoty wielkim wyróżnieniem. Obecność, otwartość i radość następcy św. Franciszka przemawiają w najlepszy sposób.

fot. o. Konrad Cholewa OFM | o. Teofil Czarniak OFM