Scroll Top
  • Home
  • News
  • Święty Bernardyn ze Sieny nawiedza ludzi gór
Święty Bernardyn ze Sieny nawiedza ludzi gór

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Tuż pod Giewontem i Kasprowym, w naszej parafii pw. św. Antoniego gościmy relikwie św. Bernardyna ze Sieny. Peregrynacja relikwii połączona jest z wielkopostnymi rekolekcjami, które od IV niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nasz współbrat z Krakowa i Kustosz relikwii – o. Bolesław Opaliński.

Od wielu miesięcy relikwie Świętego peregrynują po klasztorach naszej Prowincji w Polsce i nie tylko w specjalnie przygotowanym samochodzie-kaplicy.

O. Bolesław w głoszonych naukach przybliża zgromadzonym postać, życie i działalność św. Bernardyna. Wierni ze czcią całują relikwie po każdej Mszy św. i otrzymują okolicznościowe pamiątkowe obrazki ze Świętym. Niektórzy wpisują się do specjalnej Księgi Pamiątkowej. Wszystkie spisane na kartkach intencje o. Bolesław obejmuje modlitwą w czasie Eucharystii.

Liczymy i prosimy Boga za przyczyną św. Bernardyna o dobre owoce tych rekolekcji.

Ponad to ta miniona niedziela, jako ostatnia niedziela miesiąca, naznaczona była akcentem patriotycznym. W czasie wieczornej Mszy św. o godz. 19:00 modliliśmy się za Ojczyznę wraz z „Solidarnością” oddziału zakopiańsko-nowotarskiego. Eucharystię sprawował kapelan „Solidarności”, o. Antoni Kluska. Msza św. była poprzedzona Drogę Krzyżową „Solidarności”.

o. Antoni Kluska OFM

[/text][/vc_column][/vc_row][vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”8915,8914″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery][/vc_column][/vc_row]

Polecamy