Scroll Top
  • Home
  • News
  • Statystyka powołań do zakonów męskich
Statystyka powołań do zakonów męskich

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Sekretariat Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce opublikował dane dotyczące ilości powołań do zakonów męskich w Polsce. Podane liczby odzwierciedlają stan na dzień 1 października 2018 r.
Ogólnie rzecz biorąc ilość mężczyzn konsekrowanych na formacji początkowej (postulat, nowicjat, WSD, juniorat) utrzymuje się wciąż na poziomie liczby ponad 1500 osób, chociaż względem roku 2017 zauważa się lekki spadek (o niecałe 3%).

W liczbie powołań przodują franciszkanie – konwentualni na 1. miejscu oraz obserwanci (do której grupy należy nasza Prowincja) na 2. miejscu.

Biorąc pod uwagę poszczególne etapy formacji zauważa się zarówno tendencję wzrostową jak i spadkową względem liczebności w 2017 r. Pocieszające jest to, że dostrzegalny jest pewien wzrost liczby zgłaszających się kandydatów do zakonów – ilość postulantów wzrosła o 17 %. W nowicjatach zanotowano spadek o 14%, a w seminariach o 3%. Kandydatów na braci zakonnych też niestety jest mniej – tutaj o 8%.

Poniżej znajdziemy szczegółowe zestawienie.

 

Powołania według ilości:

Powołania według jurysdykcji (alfabetycznie):

[/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy