Scroll Top
  • Home
  • News
  • Odpust Matki Bożej Rzeszowskiej
Odpust Matki Bożej Rzeszowskiej
Od 8 do 12 września w naszym kościele w Rzeszowie miał miejsce Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Codzienne Msze św., nieszpory i apele maryjne – tak każdego dnia wyglądał program uroczystości. Tegorocznym kaznodzieją był o. Flawian Bularz z naszego klasztoru w Lublinie. W poniedziałek (11 IX) w południe Mszy św. dla osób starszych i chorych przewodniczył bp Kazimierz Górny – emerytowany Ordynariusz Diecezji. Tego dnia wieczornej Eucharystii w intencji ruchów i stowarzyszeń apostolskich Diecezji Rzeszowskiej przewodniczył bp Edward Białogłowski. W koncelebrze obecni byli duszpasterze młodzieży i odpowiedzialni za różne grupy duszpasterskie diecezji.
We wtorkowy wieczór (12 IX) Eucharystii wieńczącej doroczny odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Ogrodach Bernardyńskich przewodniczył bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Natomiast homilię wygłosił abp Józef Michalik. Wśród celebransów obecni byli: abp Edward Nowak, bp Kazimierz Górny, o. Egidiusz Włodarczyk – nasz Prowincjał i ok. 30 kapłanów. Msza św. wpisywała się w diecezjalną pielgrzymkę rodzin i służb mundurowych. W uroczystości Patronki Miasta wziął udział również Konrad Fijołek – Prezydent Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart oraz liczni przedstawiciele władz miasta, samorządu i województwa.
To dla nas wielka radość, że mogliśmy wspólnie przeżyć ten czas łaski i dziękować Bogu za dar Matki i Opiekunki naszego Miasta! Niech ten odpust nie przechodzi do historii, ale niech przemienia naszą teraźniejszość!
o. Celestyn Cebula OFM fot. Izabela Krzemińska

Polecamy