Skip to main content
W Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej (13 VIII) wieczorem w Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej miały miejsce obłóczyny br. Bartosza Stefanowicza.

Rzadko się zdarza, aby Kaplica Matki Bożej była świadkiem obłóczyn braci, rozpoczynających nowicjat. Zwykle dzieje się to w domu formacji nowicjuszy w Leżajsku. Dziś jednak o godz. 20:00 miały miejsce obłóczyny właśnie w domu kalwaryjskiej Matki, gdyż tylko jeden kandydat rozpoczyna okres nowicjatu.

Po rocznym postulacie w Warcie i Pilicy, br. Bartosz Stefanowicz przyjął dziś z rąk Prowincjała, o. Teofila Czarniaka, habit franciszkański. Wraz z przywdzianiem habitu, jako szaty obrazującej krzyż Chrystusa, nowicjusz rozpoczyna nowe życie. Przyjmuje więc nowe imię, które wiąże go z jego nowym patronem. Bartosz wybrał imię Wincenty, więc od dzisiaj tak będziemy się do niego zwracali.

W tym istotnym dla każdego rozpoczynającego życie zakonne kandydata wzięli udział Współbracia z obu kalwaryjskich klasztorów, o. Wenanty Kamiński (jego dotychczasowy magister postulatu) oraz o. Rufin Kyc (magister nowicjatu).

Br. Wincenty ma 23 lata i pochodzi z miejscowości Podchojny k. Jędrzejowa (diec. kielecka). Jutro br. Wincenty rozpocznie roczny nowicjat. Zostanie dołączony do nowicjuszy z Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie.

Wspierajmy go naszą modlitwą!

foto: o. Filip Czub OFM / br. Rajmund Tlałka OFM