Skip to main content

W czasie Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej – w dniu szczególnie poświęconym modlitwie w intencji misjonarzy – nasz Minister Prowincjalny, o. Teofil Czarniak posłał do pracy misyjnej jednego z naszych Współbraci.

Krzyż misyjny z jego rąk odebrał o. Cyriak Budzisz, dotychczas posługujący w naszym przeworskim klasztorze. O. Cyriak został wyświęcony na kapłana w czerwcu zeszłego roku. Ma 37 lat i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego.

Nowy misjonarz skieruje swoje kroki do całkiem nowego dla nas miejsca pracy misyjnej – do Botswany.  Tenże  kraj, położony na południu kontynentu afrykańskiego, jest niemal dwukrotnie większy od Polski pod względem powierzchni, ale ma ponad 17 razy mniej ludności niż Polska. W Botswanie obecnie nie ma żadnego zakonu franciszkańskiego. Będzie więc to tzw. implantatio ordinis – zaszczepienie zakonu.

O. Cyriak odbędzie teraz roczne przygotowanie do pracy misyjnej. Po tym dołączy do niego jeszcze jeden z braci i wówczas postawią swoje pierwsze kroki na ziemi afrykańskiej.

Powierzajmy jego osobę opiece Matki Bożej!