Scroll Top
Nasi Wicemistrzowie Polski WSD

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]PAX ET BONUM AND LET’S GO! – tak komentatorzy mistrzostw, alumni WSD Hosianum, zagrzewali naszych do walki.

W dniach 6-7 maja odbyły się IX Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej. Gospodarzem Mistrzostw byli zeszłoroczni zwycięscy, czyli Wyższe Seminarium Duchowne Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.

Z dwunastu drużyn, które przystąpiły do eliminacji w rozgrywkach grupowych we wcześniejszym czasie do ścisłej, finałowej czwórki zakwalifikowali się reprezentanci następujących Seminariów Duchownych: Ełk, Rzeszów, Olsztyn i nasza reprezentacja łączona z franciszkanami konwentualnymi z Krakowa. W fazie grupowej nasi klerycy pokonali Świdnicę 3:0, ale ulegli klerykom z Krakowa 2:3. Ponieważ jednak klerycy z Krakowa nie rozegrali meczu ze Świdnicą do finału zostało zaproszone nasze WSD.

W trakcie losowania par półfinałowych nasi klerycy wylosowali rywali z Ełka, z WSD Olsztyn – rywali z Rzeszowa. Półfinały wyłoniły najlepszą dwójkę: Rzeszów wygrał z Olsztynem 3:1, a nasi klerycy z Ełkiem 3:0.

Następnego dnia w meczu o III miejsce WSD Hosianum wygrało z WSD Ełk 3:1. Natomiast w finale nasi reprezentanci przegrali z WSD Rzeszów 3:0 – ustępując przeciwnikom w każdym kolejnym secie do 21 punktów.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw doceniali wysiłki gospodarzy w bardzo dobrej organizacji wydarzenia. Zarówno same rozgrywki na hali sportowej seminarium, profesjonalna transmisja wszystkich meczy na żywo, jak również sama otwartość, gościnność i atmosfera spotkania… – to wszystko spotykało się z wysoką oceną i uznaniem.[/text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][dima_embed_video id=”” class=”” style=””][/dima_embed_video][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”9112,9104,9105,9106,9107,9111,9113,9109,9108,9114,9115,9116,9117,9118,9119,9120,9121,9122,9123,9124″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery][/vc_column][/vc_row]

Polecamy