Scroll Top
  • Home
  • News
  • Nowy modlitewnik na „dróżki” kalwaryjskie
Nowy modlitewnik na „dróżki” kalwaryjskie

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Tuż przed Świętami Wielkanocnymi ukazał się modlitewnik przeznaczony na kalwaryjskie „dróżki” pt. Z Jezusem i Maryją na Kalwarii, autorstwa o. dr Rolanda Pancerza – Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Calvarianum.

Sam autor modlitewnika podkreśla:

Pisząc te rozważania, uwzględniłem przede wszystkim mentalność współczesnego człowieka i warunki jego życia. Ciągle też przyświecała mi idea napisania nowoczesnych rozważań dróżkowych, wolnych od dewocji starej daty i archaicznego języka. Nie zmienia to jednak faktu, że w rozważaniach tych będą nam towarzyszyć zarówno mistrzowie „nowi”, np. św. Jan Paweł II oraz Benedykt XVI, jak i „starzy”, m.in. św. Grzegorz Wielki, św. Jan Klimak czy św. Jan Damasceński. Mądrość Kościoła jest bowiem mądrością wszystkich wieków.

 

Modlitewnik zawiera rozważania na Dróżki Pana Jezusa, Dróżki Matki Bożej, Dróżki za zmarłych oraz na Drogę Krzyżową. Jest on do nabycia w klasztornej księgarni kalwaryjskiego Sanktuarium oraz w sklepie internetowym wydawnictwa: calvarianum.pl

Wydanie modlitewnika wpisuje się w przeżywaną 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża św. Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. W wygłoszonym wówczas słowie Papież-Polak apelował:

A jeśli, do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium. Więcej jeszcze – chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym (bo, dziwna rzecz, młodzi szczególnie sobie upodobali to miejsce): nie ustawajcie w modlitwie.

Kalwaria Zebrzydowska, 7 czerwca 1979 r.

 

To nie koniec starań Sanktuarium kalwaryjskiego, aby ułatwić pielgrzymom, szczególnie tym indywidualnym, modlitwę na kalwaryjskich „dróżkach”. Szczegóły, miejmy nadzieję, pojawią się już wkrótce.[/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy