Scroll Top
Kurs Lektorski cz. 2

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]

W dniach 7-9 lutego 2020 r. w Leżajsku odbyła się druga część Kursu Lektorskiego dla ministrantów naszej Prowincji. Zajęcia prowadził o. Klaudiusz Baran – Moderator Prowincjalny Liturgicznej Służby Ołtarza.

Spotkanie zgromadziło w sumie 23 ministrantów, przybyłych z następujących miast i miejscowości: z Przeworska (5), Jelnej (3), Judaszówki (2), Radecznicy (3) i Leżajska (10). Podczas kursu kandydaci na lektorów uczestniczyli w spotkaniach tematycznych dotyczących Pisma Świętego, godności i odpowiedzialności posługi lektora, odpowiedniego przygotowania językowego i właściwej wymowy, a także posługiwania się mikrofonem. Był to przede wszystkim czas ćwiczeń praktycznych i przygotowywania konkretnych tekstów biblijnych do odczytywania na ambonie.

Kurs lektorski to oczywiście okazja do wspólnej modlitwy (codzienna Msza święta, adoracje Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę), zapoznania się z klasztorem leżajskim i jego otoczeniem (spacer po Kalwarii Leżajskiej, modlitwa za zmarłych współbraci na cmentarzu zakonnym), ale też czas wspólnej rekreacji (wieczór filmowy, wizyta w baszcie ministrantów z Leżajska i rozgrywki tenisa stołowego, czy piłkarzyków).

Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Kustosza sanktuarium, o. Sylwestra Skirlińskiego i Ekonoma klasztoru, o. Samuela Węgrzyna – za stworzone nam bardzo dobre warunki pobytu i wyżywienia w leżajskim Domu Pielgrzyma. Z serca dziękuję również o. Zefirynowi Mazurowi, o. Arturowi Stępniowi i o. Cyriakowi Budziszowi za umożliwienie udziału w kursie ministrantom z ich wspólnot.

o. Klaudiusz Baran OFM
Moderator Prowincjalny LSO

[/text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”10517,10516,10514,10513,10515,10512″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery][/vc_column][/vc_row]

Polecamy