Scroll Top
Kapituła Namiotów w Taizé

[vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Bracia w dialogu – to hasło V Kapituły Namiotów młodych braci naszego Zakonu do 10-ciu lat po ślubach wieczystych (Under Ten). Odbywała się ona w małej, lecz słynnej francuskiej wiosce Taizé w dniach 7-14 lipca. Spotkanie zgromadziło ponad 180 braci z 52 krajów pod przywództwem Generała Zakonu Braci Mniejszych, o. Michaela Perry i Definitorium Generalnego. Z naszej Prowincji w Kapitule wzięli udział o. Anicet Gruszczyński i o. Sewerian Ślusarz.

O. Anicet swoje przeżycia w krótkiej, nadesłanej nam relacji, wyraził w następujący sposób:

Trudno napisać to, co tam przeżyliśmy. Na razie musi wystarczyć tych kilka słów: wspólnota, prostota, radość, rozmowa z każdym, na każdy temat i w każdy języku (od holenderskiego ateisty po generała Zakonu), ostry ból kolan i bardzo duża ilość śpiewu. Niby wszystko to już znamy, ale głębokość duchowych doznań, z jaką przyszło nam to przeżyć, zaskoczyła nas. Tak właśnie wieje Duch.

[/text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”9523,9519,9514,9515,9516,9517,9518,9520,9521,9522,9524″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery][/vc_column][/vc_row]

Polecamy