Scroll Top
Kalwaryjskie Jasełka
W styczniu br. ponad 2,2 tys. widzów obejrzało w auli WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej Jasełka pt. „Miłość niekochana”.

Jasełka od listopada 2023 roku przygotowywała Franciszkańska Młodzież Oazowa pod wodzą o. Kasjana Sadowskiego i br. Floriana Kocana. Zaangażowanie dzieci, młodzieży i ich rodziców zaowocowało powstaniem ponad godzinnego spektaklu, który tematycznie nawiązywał do wydarzeń w Betlejem – narodzenia Jezusa oraz w Greccio w 1223 r. – zorganizowaniem przez św. Franciszka pierwszych jasełek połączonych z Mszą św. Przeżywając jubileusz 800-lecia wydarzeń w Greccio, nasi współbracia chcieli podkreślić jak tajemnica wcielenia ma przemieniać nas na co dzień.

W ośmiu spektaklach granych w soboty i niedziele od 7 do 28 stycznia wzięło udział łącznie ponad 2,2 tys. widzów, którzy – zwyczajem poprzednich lat – przyjeżdżali nawet z najbardziej odległych stron Polski. O dużym zainteresowaniu wydarzeniem świadczyło dość szybkie wyczerpanie bezpłatnych biletów już na początku grudnia.

W jednym ze spektakli udział wziął abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, który na koniec do zebranych skierował krótkie słowo, życząc, „aby prawda z Betlejem była w nas ciągle mocno zakorzeniona w naszych sercach – prawda o Miłości, którą 800 lat temu podkreślił św. Franciszek z Asyżu”.

Fot.: Andrzej Famielec, o. Alojzy Garbarz OFM

Polecamy