Scroll Top
  • Home
  • News
  • Dzień Życia Konsekrowanego w kalwaryjskiej bazylice
Dzień Życia Konsekrowanego w kalwaryjskiej bazylice

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overflow=”visible” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” column_element_spacing=”default” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” column_position=”default” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” animation_type=”default” bg_image_animation=”none” border_type=”simple” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]

Chcemy i mamy być latarnią nadziei dla siebie nawzajem w klasztorach i dla wszystkich ludzi, pośród których żyjemy – mówił o. Teofil Czarniak, Minister Prowincjalny podczas Eucharystii w Dzień Życia Konsekrowanego w kalwaryjskiej bazylice. W modlitwie wzięły udział osoby zakonne z okolicznych klasztorów.

Zebranych w bazylice przywitał o. Fr. Salezy Nowak OFM, wikary kalwaryjskiego klasztoru.

Na początku homilii Ojciec Prowincjał mówił o Maryi, która przyniosła Jezusa do świątyni, ponieważ „każdy pierworodny należy do Boga”. Jej gest pozwala uznać, że Bóg jest dawcą wszelkiego życia.

Maryja składająca wraz z Józefem ofiarę ubogich, jest w tej scenie ewangelicznej typem Kościoła. Wspólnota uczniów Jezusa od początku swego istnienia wpatruje się we wzór Matki Kościoła i widzi w Jej ubóstwie społecznym również wielką wartość religijną i duchową – mówił Prowincjał i stwierdził, że podobnie, jak Maryja oddała Bogu Jezusa, tak też członkowie Kościoła składają w ofierze wszystko, czym żyją. Konsekracja zakonna jest całkowitym oddaniem własnego życia.

Oddajemy Bogu to co wcześniej od niego otrzymaliśmy. Czynimy to z nadzieją, że ten dar Bogu miły, przyniesie owoce dla całej ludzkości – przypomniał Zakonnik.

W dalszych słowach podziękował osobom konsekrowanym za świadectwo życia i wierność zakonnym ślubom. Na zakończenie słowami św. Jana Pawła II, modlił się: „O Maryjo, Matko Chrystusa i nasza Matko, dziękujemy Ci za troskę, z jaką towarzyszysz nam na drodze życia, i prosimy Cię: ofiaruj nas dziś na nowo Bogu, naszemu jedynemu Dobru, aby nasze życie oddane Miłości stało się ofiarą żywą, świętą i Jemu miłą”.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium
fot. br. Ewaryst Buła OFM

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overflow=”visible” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” column_element_spacing=”default” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” column_position=”default” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” animation_type=”default” bg_image_animation=”none” border_type=”simple” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_gallery type=”flexslider_style” images=”14434,14435,14436,14437,14438,14439,14440,14441,14442,14443,14444,14445″ onclick=”link_no” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Polecamy