Scroll Top
Dni Wspólnoty FMO

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Od piątku do niedzieli odbywały się w sanktuarium Dni Wspólnoty Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji oraz ich opiekunowie spotkali się na modlitwie, podsumowaniu turnusów oraz rozpoczęciu nowego roku formacji.

Zjazd zaczął się w piątek popołudniu. Młodzież spotkała się na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na modlitwie różańcowej przed cudownym obrazem NMP Kalwaryjskiej.

W sobotę zaprezentowały się wspólnoty wakacyjnych rekolekcji. Popołudniowej Eucharystii przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny. Wieczorem młodzież z moderatorami uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji powołań na klasztornych krużgankach.

Głównym punktem ostatniego dnia była Eucharystia w bazylice, w czasie której oazowicze podjęli posługę liturgiczną i muzyczną. Po Mszy św. odbyło się uwielbienie na dziedzińcu arkadowym.

Zjazd zgromadził ok. 150 uczestników, którzy przez cały rok uczestniczą w formacji w grupach przy bernardyńskich klasztorach. Doroczne spotkanie jest okazją do wspomnień, umocnienia więzi, oraz nabrania sił na kolejny rok nauki i pracy.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_gallery type=”flexslider_style” images=”13775,13776,13777,13778,13779,13781,13782,13783,13784,13785,13786,13787″ onclick=”link_no” img_size=”1920×1080″][/vc_column][/vc_row]

Polecamy