Skip to main content
Od piątku do niedzieli odbywały się w sanktuarium Dni Wspólnoty Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji oraz ich opiekunowie spotkali się na modlitwie, podsumowaniu turnusów oraz rozpoczęciu nowego roku formacji.

Zjazd zaczął się w piątek popołudniu. Młodzież spotkała się na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na modlitwie różańcowej przed cudownym obrazem NMP Kalwaryjskiej.

W sobotę zaprezentowały się wspólnoty wakacyjnych rekolekcji. Popołudniowej Eucharystii przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny. Wieczorem młodzież z moderatorami uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji powołań na klasztornych krużgankach.

Głównym punktem ostatniego dnia była Eucharystia w bazylice, w czasie której oazowicze podjęli posługę liturgiczną i muzyczną. Po Mszy św. odbyło się uwielbienie na dziedzińcu arkadowym.

Zjazd zgromadził ok. 150 uczestników, którzy przez cały rok uczestniczą w formacji w grupach przy bernardyńskich klasztorach. Doroczne spotkanie jest okazją do wspomnień, umocnienia więzi, oraz nabrania sił na kolejny rok nauki i pracy.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium