Scroll Top
Zostań mecenasem nauki

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overflow=”visible” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” column_element_spacing=”default” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” column_position=”default” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” animation_type=”default” bg_image_animation=”none” border_type=”simple” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]

W 1453 r. oo. Bernardyni otrzymali od króla Kazimierza Jagiellończyka i Metropolity Krakowskiego, kard. Zbigniewa Oleśnickiego, pierwszy klasztor pod Wawelem w Krakowie. Od tego wydarzenia w 2023 r. minie 570 lat.

Z tego względu w dniach 7-9 września 2023 r. klasztor oo. Bernardynów w Krakowie zorganizuje konferencję naukową pt. Protocoenobium Ordinis Fratrum Minorum in Polonia. Historia klasztoru i kościoła pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie, 1453-2023.

Z materiałów pokonferencyjnych wydamy dwa tomy książki – t. 1: Historia i t. 2: Historia sztuki – pod tym samym tytułem Protocoenobium… Do wydania tych pozycji i zorganizowania sympozjum niezbędne jest zaplecze finansowe, o które w obecnym czasie i rzeczywistości jest trudno. Jeśli ktokolwiek z Państwa miałby taką możliwość i zechciałby wesprzeć to przedsięwzięcie, to serdecznie o to prosimy. Każdy dobrodziej znajdzie swoje miejsce w książce, pod wspólnym mianownikiem: Sponsorzy.

Numer konta: 44 1240 4650 1111 0000 5160 0075
Klasztor OO. Bernardynów
ul. Bernardyńska 2
31-069 Kraków

Tytuł wpłaty: Konferencja

Kontakt: o. dr hab. Aleksander Sitnik OFM [tel. 887-926-894]

Za każdy gest dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy