Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]W dniach od 5 do 8 listopada w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywał się zjazd gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych. Przełożeni wspólnot franciszkańskich z Polski i Ukrainy brali udział w warsztatach dotyczących ojcostwa duchowego kapłanów – zakonników oraz zagrożeń i perspektyw z nim związanych.

Sesje  warsztatowe przeprowadzili kolejno: o. dr Adam Żak SJ oraz Ewa Kusz, o. prof. dr hab. Józef Augustyn SJ i ks. prof. dr hab. Piotr Majer. Szkolenia dotyczyły formacji duchowej, kondycji psychicznej w dojrzewaniu do ojcostwa zakonnika oraz aspektów prawnych w działaniach prewencyjnych.

Zjazd był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy teoretycznej oraz spotkania braterskiego, ale też czasem modlitwy. Nieprzypadkowo na miejsce spotkania wybrano kalwaryjskie sanktuarium. Cisza i piękno Kalwarii pomogły braciom w spotkaniu z Bogiem i Matką Jezusa Chrystusa oraz w codziennej celebracji Eucharystii i Liturgii Godzin.

 

o. Tarsycjusz Bukowski OFM
[/text]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”8431,8432″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=””][/dima_slides_gallery]