Scroll Top
Przed diakonatem

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” translate_x=”0″ text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column_text]

Wiarą mocną wierzę we wszystkie i poszczególne prawdy zawarte w Symbolu wiary (…).

Wierzę również mocno w to, co jest zawarte w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym przez Tradycję, a co Kościół, jako objawione przez Boga, podaje do wierzenia, tak w Nauczaniu uroczystym, jak i w zwyczajnym Nauczaniu powszechnym.

Z przekonaniem przyjmuję i uznaję również wszystkie i poszczególne prawdy, które Kościół w sprawach wiary i moralności podaje w sposób ostateczny.

Przyjmuję nadto z religijnym posłuszeństwem woli i umysłu naukę głoszoną przez Papieża czy też przez Kolegium Biskupów sprawujących autentyczny Urząd Nauczycielski, także wtedy, gdy nie jest ona podawana z intencją definitywnego jej określenia.

 

Takimi słowami 5-ciu braci, którzy jutro przystąpią do święceń diakonatu, wyznali swoją wiarę przy całej wspólnocie seminaryjnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Są to bracia:

  • br. Celestyn Cebula – pochodzący z miejscowości Kadcza (diec. tarnowska),
  • br. Filip Czub – pochodzący z miejscowości Słączno (archidiec. wrocławska),
  • br. Tomasz Kaczmarczyk – pochodzący z miejscowości Trzciana k. Bochni (diec. tarnowska),
  • br. Eliasz Kucharski – pochodzący z Radomia (diec. radomska)
  • br. Leonard Shevchuk – pochodzący z Husiatynia (archidiec. lwowska); należy do Prowincji św. Michała na Ukrainie

Zgodnie z wymogami zwartymi w Kodeksie Prawa Kanonicznego, kandydat przed przyjęciem święceń powinien złożyć i następnie podpisać wyznanie wiary. Następnie każdy z kandydatów do święceń składa osobistą deklarację o tym, że święcenia przyjmie w pełnej wolności oraz świadomości obowiązków i nakazów wiążących na całe życie.

Po tym obrzędzie nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której cała wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego ogarniała przyszłych diakonów swoją modlitwą.

Dnia 6 czerwca o godz. 10:00 ci bracia przyjmą święcenia diakonatu z rąk o. bpa Damiana Muskusa. W trakcie tej samej Eucharystii święcenia prezbiteratu przyjmie dotychczasowy diakon Pio Trzeciak. Zapraszamy do oglądania transmisji na kanale YouTube Sanktuarium oraz fanpage’u WSD.

Wspierajmy ich swoją modlitwą![/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/embed/5Sq7sjVJa2M”][vc_gallery type=”image_grid” images=”11053,11052,11051,11050,11049,11048,11047,11046,11045,11044″ layout=”4″ item_spacing=”default” gallery_style=”7″ load_in_animation=”none”][/vc_column][/vc_row]

Polecamy