Skip to main content
Dobiegły końca Uroczystości Wniebowzięcia NMP w Leżajsku.
Po Mszy św. o godz. 8:00 pod kaplicę Grobku MB wyruszyła procesja, którą tradycyjnie poprowadził ks. prał. Marek Cisek – dziekan dekanatu leżajskiego i proboszcz Parafi pw. Świetej Trócy w Leżajsku.
Od kaplicy Grobku Matki Bożej wraz z licznie zebranymi pielgrzymami wzięliśmy udział w procesji Wniebowzięcia NMP. W czasie procesji słuchaliśmy rozważań kaznodziei odpustowego – o. Egidiusza Włodarczyka – definitora Prowincji i gwardiana naszego klasztoru w Warszawie.
Uroczystej sumie odpustowej przy ołtarzu polowym o godz. 11:00 przewodniczył abp Adam Szal – Metropolita Przemyski, wraz z kustoszem sanktuarium leżajskiego, o. Klaudiuszem Baranem i dziekanami: ks. prał. Markiem Ciskiem i ks. prał. Józefem Łobodzińskim oraz licznie zebranymi kapłanami dekanatu leżajskiego i okolicznych dekanatów. Suma odpustowa zebrała kilka tysięcy pątników, którzy z różnych regionów naszej diecezji pielgrzymowali do naszego sanktuarium.
Po Eucharystii Metropolita poświęcił zioła i wianki, po czym wyruszyliśmy w procesji do bazyliki leżajskiej. W czasie procesji do bazyliki abp Adam Szal błogosławił dzieci i pielgrzymów. Po dotarciu asysty do bazyliki wierni zostali pobłogosławieni figurą Matki Bożej Wniebowziętej.
o. Rufin Kyc OFM