Scroll Top
Wizytacja Prowincji

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=”” tutorials=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Trwa Wizytacja Ministra Prowincjalnego, o. Teofila Czarniaka, po klasztorach naszej Prowincji w Polsce. Równolegle klasztory poza granicami Polski wizytuje Wikariusz Prowincji, o. Gwidon Hensel.

Wizytacja rozpoczęła się na początku grudnia 2019 r. i potrwa do 25 marca. W tym czasie Prowincjał lub Wiceprowincjał odbędzie rozmowę z każdym bratem i spotka się z grupami duszpasterskimi przy naszych parafiach i klasztorach. Jest to również czas spotkania Ministra Prowincjalnego z każdym biskupem-ordynariuszem, gdzie na terenie jego diecezji znajdują się nasze klasztory. Dzisiaj w krakowskiej Kurii odbyło się takie spotkanie z abp Markiem Jędraszewskim. W Archidiecezji Krakowskiej jest aż 6 naszych klasztorów. Na potkaniu byli również przełożeni danych wspólnot: o. Lesław Zachura z Alwerni, o. Izydor Wróbel z Brodów, o. Konrad Cholewa z Kalwarii Zebrzydowskiej (sanktuarium), o. Herbert Nesterenko z WSD, o. Jarosław Kania z Krakowa i o. Antoni Kluska z Zakopanego.

Wizytacja jest już bezpośrednim przygotowaniem przed zbliżającą się Kapitułą Prowincjalną, tzw. „małą”. Kapituła Prowincjalna ma miejsce co 3 lata. W maju bieżącego roku 40-tu reprezentantów naszej zakonnej Prowincji spotka się w Kalwarii Zebrzydowskiej, a będą im przyświecały słowa: „Bądźcie płomiennego ducha” (Rz 12, 11).[/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy