Scroll Top
św. Bernardyn w Leżajsku

[vc_row bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]W sobotę 1 września w Klasztorze Leżajskim rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Bernardyna ze Sieny.
Konwent Leżajski pod wieloma względami jest bardzo ważnym miejscem na duchowej mapie naszej zakonnej prowincji. Tym bardziej rozpoczęcie peregrynacji od tego miejsca ma głębokie duchowe znaczenie.
W czasie wieczornej Eucharystii wspólnota klasztoru na na czele z ojcem wikariuszem Flawianem i księdzem dziekanem, bracia nowicjusze oraz wielu parafian i pielgrzymów powitało św. Bernardyna.
Relikwie zostały uroczyście wniesione do bazyliki Leżajskiej przez braci nowicjuszy.
Po Eucharystii i kazaniu ojca Bolesława Opalińskiego – kustosza relikwii, rozpoczęło się pierwszo-sobotnie czuwanie modlitewne.
W czasie czuwania modlili się nad zebranymi wiernymi błogosławiąc ich relikwiami świętego Bernardyna – ludzie byli bardzo poruszeni osobą świętego.
Niedziela przyniosła kolejne zaskoczenia … tłumy przy relikwiach i zapisane setki małych karteczek z podziękowaniami i prośbami za wstawiennictwem świętego… Po każdej mszy ojciec Bolesław przynosił do zakrystii pełne koszyki próśb i podziękowań a księga pamiątkowa peregrynacji zapełniała się w szybkim tempie.
Bez wątpienia duchowa pielgrzymka św. Bernardyna dla wielu z nas stała się znakiem – wielu z nad poczuło jego obecność i wezwanie by zrobić w życiu coś więcej.[/text][dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”7928,7929,7930″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=””][/dima_slides_gallery][/vc_column][/vc_row]

Polecamy