Skip to main content
Dnia 14 marca br., podczas 391. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, o. Olaf Bochnak został mianowany Rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie na 5-letnią kadencję: 2022 – 2027.

O. Olaf pochodzi z Sieniawy k. Nowego Targu. Urodził się w 1970 r., święcenia kapłańskie otrzymał w 1999 r. Od 2005 r. pracuje w polskim duszpasterstwie w Argentynie. Jest Dyrektorem Polskiej Szkoły Sobotniej im. Tysiąclecia Chrztu Polski oraz kapelanem Polskiego Domu Spokojnej Starości im. św. Jana Pawła II w Martin Coronado – prowadzony przez polskie siostry albertynki od 1982 r. Jest również jednym z kapelanów Polikliniki Eva Peron „Castex” w San Martin. Jest również Kapelanem i Kapitanem Związku Piłsudczyków RP – Oddział w Buenos Aires.

Jak sam mówi: Starał się będę, by polonijne organizacje na argentyńskiej ziemi łączyły Polaków w jedno. Ośmielam się prosić moich Współbraci kapłanów i wszystkich moich rodaków o modlitewne wsparcie, abym jak najlepiej wypełniał moją służbę i misję w rozbudzaniu i podtrzymywaniu wśród Polaków mieszkających w Argentynie miłości do Chrystusa i Ojczyzny.