Scroll Top
Rekolekcje oazowe 2021

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

W czasie wakacji, obecnie dobiegających już końca, Moderator Prowincjalny Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej – o. Stefan Rymarczyk zorganizował siedem turnusów wakacyjnych rekolekcji oazowych.

Dzieci i młodzi, gromadzący się przy naszych klasztorach w ramach Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, nie wyobrażają sobie wakacji bez rekolekcji. W tym roku wzięło w nich udział łącznie 217 osób. Rekolekcje odbywały się w różnych miejscach w dniach od 1 lipca do 2 sierpnia.

Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych trwały 10 dni i odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodszym przewodził o. Kasjan Sadowski, a rekolekcje ODB I stopnia miały miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej. Stopień II prowadził również w Kalwarii o. Pio Trzeciak. Najstarsze dzieci odbyły rekolekcje ODB III stopnia w Leżajsku z o. Terencjanem Krawcem. Pomagali im w tym następujący bracia klerycy: br. Waldemar Jagieła, br. Dawid Bazan i br. Leoncjusz Karpeta.

Rekolekcje Oazy Nowego Życia przeznaczone były dla młodzieży od 15 roku życia. Trwały one każdorazowo 15 dni, a odbywały się w czterostopniowej opcji – od stopnia 0 do III. Najmłodszych formował o. Martynian Czechowski na rekolekcjach ONŻ stopnia 0 w Łodzi. Pomagał mu w tym kleryk br. Ewaryst Buła. Stopień I ONŻ w Wiączyniu Dolnym prowadził o. Stefan Rymarczyk. W Leżajsku ONŻ stopnia II prowadził o. Eliasz Kucharski, wraz z pomocą br. Tobiasza Strzeleckiego. Ostatni, III stopień ONŻ prowadził w Kalwarii Zebrzydowskiej o. Celestyn Cebula. Służyła mu w tym pomocą s. Martyna Owsianka.

Z pierwszych wrażeń, które płynęły z ust tych młodych ludzi, można było wnioskować, że nie był to dla nich czas stracony. Wielu z nich „odświeżyło” swoją wiarę lub naprawiło w niej poważniejsze wyrwy. Kadra animatorska starała się stawać dla swych młodszych kolegów i koleżanek wsparciem na tej drodze. Aż trzech naszych Współbraci miało w tym roku swój debiut w roli moderatorów rekolekcji (o. Pio, o. Eliasz, o. Celestyn). Każdy jednak z pożytkiem duchowym sprostał zadaniu. Zarówno im, jak również animatorom, uczestnikom i dobrodziejom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

A już niebawem, bo w dniach 17-19 września w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędą się Dni Wspólnoty FMO. W czasie ich trwania dzieci i młodzież będą wspominali miniony czas rekolekcji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_gallery type=”flexslider_style” images=”13636,13632,13638,13637,13635,13633,13634″ onclick=”link_no” img_size=”1920×1280″][/vc_column][/vc_row]

Polecamy