Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Film „Pokój wam” powstał we współpracy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Jest to jedna z form celebracji obchodów jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Film składa się z serii 4 odcinków, które zaprezentują duchową drogę św. Jana Pawła II. Papież-Polak rozważając mękę i śmierć Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do Bożego Miłosierdzia.

O. Konrad Cholewa, kustosz z Kalwarii Zebrzydowskiej i ks. Zbigniew Bielas, kustosz z Łagiewnik, opowiadają o duchowej drodze Karola Wojtyły. Na tych przedziwnych dróżkach – dróżkach kalwaryjskich i drogach miłosierdzia – kształtowało się kapłańskie powołanie młodego Karola Wojtyły – mówi ks. Z. Bielas, a o. K. Cholewa dopowiada: Na kalwaryjskich dróżkach przeplatają się drogi naszego codziennego życia z tymi drogami Bożymi i to Karol Wojtyła doskonale wiedział. Skoro wrócił do tego wędrowania po kalwaryjskich dróżkach już jako papież, to na pewno te kalwaryjskie dróżki, to co wyniósł w swoim sercu z tego miejsca, zostało w Jego sercu na zawsze.

Kolejne odcinki ukażą się: 18 czerwca, 18 lipca i 18 sierpnia.[/text]

[dima_embed_video id=”” class=”” style=”” tutorials=””][/dima_embed_video]