Skip to main content
W czwartek 30 września, w  trakcie rekolekcji w WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej, dziesięciu braci odnowiło swoje zakonne śluby. Profesję rad ewangelicznych na kolejny rok bracia złożyli na ręce o. Herberta Nesterenki, Delegata Ministra Prowincjalnego i Definitora Prowincji.

Rekolekcje to czas duchowej odnowy, połączonej z odpowiedzią na wezwanie św. Franciszka z Asyżu: „Bracia, zacznijmy od nowa dobrze czynić, bo dotąd niewiele uczyniliśmy”.

Doświadczają tego w tym momencie bracia klerycy i junioryści przeżywający w Wyższym Seminarium Duchownym w Kalwarii Zebrzydowskiej swoje doroczne rekolekcje. Odbywają się one w dniach 27 września – 2 października. Przyświeca im tytuł: Psalmy drogą do spotkania z Bogiem, bliźnim i sobą. Ćwiczenia duchowe prowadzi doktor psychologii i wykładowca psychologii komunikacji – o. dr Piotr Kwiatek OFMCap.

Swoje pragnienie życia w posłuszeństwie, bez własności i w czystości przez kolejny rok wyrazili następujący bracia: br. Aureliusz Stanecki, br. Dawid Bazan, br. Ewaryst Buła, br. Przemysław Płaczek, br. Teodor Możdżan, br. Dyzma Dymek, br. Michał Kuźniar, br. Florian Kocan oraz br. Steven Nakaana i br. Elias Abomugisha (dwaj ostatni z Prowincji św. Franciszka z Asyżu w Ugandzie).

Wszystkim profesom czasowym życzymy wytrwałego naśladowania św. Franciszka w odkrywaniu piękna w życiu oddanym bez reszty Bogu!