Scroll Top
Śp. o. Stanisław Górni

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” column_direction=”default” column_direction_tablet=”default” column_direction_phone=”default” scene_position=”center” translate_x=”0″ text_color=”dark” text_align=”left” row_border_radius=”none” row_border_radius_applies=”bg” overlay_strength=”0.3″ gradient_direction=”left_to_right” shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” dima_z_index=”0″ delay=”” animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_tablet=”inherit” column_padding_phone=”inherit” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” gradient_direction=”left_to_right” overlay_strength=”0.3″ width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none” bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay_duration=”” delay_offset=””][vc_column_text]Dnia 14 czerwca w nocy w naszym klasztorze w Zakopanem zmarł nagle o. Stanisław Górni. Przeżył 74 lata, z czego 55 lat w zakonie i 48 lat w kapłaństwie.

Pochodził z Lubnia (woj. małopolskie). Urodzony dnia 20 marca 1946 r., jako syn Franciszka i Marii Swachta.

Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił dnia 10 września 1963 r. Profesję uroczystą złożył 20 września 1970 r. W latach 1964-1972 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Prowincji w Krakowie i w Kalwarii Zebrzydowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 13 lutego 1972 r.

Po święceniach pracował w następujących klasztorach naszej Prowincji: w Radecznicy (1972-74), Leżajsku (1974-76). Następnie podjął studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które ukończył doktoratem w 1980 r. W latach 1981-99 był wykładowcą w WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spełniał obowiązki proboszcza w Zakopanem w latach 1987-93. Powrócił do Kalwarii Zebrzydowskiej w 1993 r., gdzie przez 6 lat był wikarym klasztoru, zaś w latach 1999-2002 był ojcem duchownym w WSD. W latach 2003-2006 pełnił posługę gwardiana, proboszcza i ekonoma w Opatowie. W 2006 r. ponownie powrócił do Kalwarii Zebrzydowskiej w charakterze spowiednika, kaznodziei, asystenta duchowego FZŚ, wicemagistra i spowiednika braci postulantów. Od 2018 r. posługiwał w Zakopanem jako spowiednik, kaznodzieja i asystent duchowy FZŚ.

Pogrzeb śp. o. Stanisława Górniego odbędzie się dnia 18 czerwca (czwartek) w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w następującym porządku:

  • godz. 10:00 – Jutrznia za zmarłego
  • godz. 10:30 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem o. bpa Damiana Muskusa

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy