Scroll Top
  • Home
  • News
  • Nagroda dla naszych braci z Radomia
Nagroda dla naszych braci z Radomia

[vc_row no_padding=”true” bg_type=”” dima_canvas_style=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ animate_item=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=”” border_color=””][vc_column bg_type=”” dima_canvas_style=”” min_height=”” translate_x=”0″ dima_z_index=”0″ delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” width=”1/1″][text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Nasi współbracia z Radomia zostali docenieni. W minioną niedzielę (3 III) bernardynom z Radomia przyznano nagrodę im. św. Kazimierza za bogatą ofertę obchodów związanych z 550. rocznicą przybycia ich do Radomia.

Nagroda im. św. Kazimierza każdego roku trafia do osób, stowarzyszeń lub instytucji, które wyróżniły się wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego Radomia. Decyzję Kapituły Konkursowej ogłosił i nagrodę o. Stanisławowi Górce, gwardianowi klasztoru, wręczył wiceprezydent Radomia, Karol Semik.

O. Stanisław w słowach wdzięczności za przyznaną nagrodę podkreślił:

Nagroda ta jest wyrazem docenienia naszej pracy, oczywiście na przestrzeni wieków. Wiemy, że dzisiaj korzystamy z dziedzictwa i gorliwej pracy naszych ojców i braci. Chcemy to kontynuować poprzez naszą pracę duszpasterską, jak również włączanie się w życie kulturalne Radomia i troskę o najcenniejszy zabytek w Radomiu.

 

W ubiegłym roku przeżywaliśmy 500. rocznicę przybycia bernardynów do Radomia. Rocznica ta celebrowana była w okresie od czerwca do grudnia w postaci wielu wydarzeń religijno-kulturalnych, m.in. sesji naukowej pt. „Wpisani w dzieje Radomia. Pięćset pięćdziesiąta rocznica przybycia oo. Bernardynów do Radomia (1468-2018)”.

Radomscy bernardyni są znani nie tylko z  wiernego wypełniania obowiązków duszpasterskich, tj. służba przy ołtarzu, posługa w konfesjonale, głoszenie słowa Bożego. Przedmiotem ich troski jest również zabytkowy kompleks klasztoru i kościoła, ale tym bardziej posługa wobec ubogich tego ponad 200 tys. miasta. Od 2000 r. przy klasztorze działa kuchnia dla ubogich, która dziennie wydaje ok. 270 posiłków dla najbardziej potrzebujących.

Więcej o przyznanej nagrodzie można przeczytać klikając w linki poniżej:

radioplus.com.pl

echodnia.eu[/text][/vc_column][/vc_row]

Polecamy