Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]W dzisiejszy, poniedziałkowy poranek (25 lutego) dwaj studenci ostatniego roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego: br. dk. Maksymin Ferenc oraz br. Klawer Sysło, zdawali egzamin Ex Universa Theologia, wieńczący sześcioletni okres studiów.

Egzamin odbył się w krakowskim WSD OO. Franciszkanów Konwentualnych. Bracia z powodzeniem udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące dyscyplin: teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej oraz fundamentalnej. Ponadto dk. Maksymin obronił pracę magisterską zatytułowaną: Zręby chrystologii Geralda O`Collinsa. Analiza i interpretacja wybranych zagadnień teologicznych. Napisał ją pod okiem swego promotora, ks. dr hab. Damiana Wąska na seminarium z teologii fundamentalnej.

Br. Klawer już od wakacji posługuje w naszej parafii w Brodach, niedaleko Kalwarii. Natomiast br. Maksymin udaje się już niedługo na upragnione praktyki do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Naszym braciom z serca gratulujemy i polecamy w modlitwie dobremu Bogu, by mężnie i gorliwie służyli Bogu i Kościołowi.[/text]