Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]W dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Leżajsku odbyła się pierwsza część Kursu Lektorskiego dla ministrantów naszej Prowincji. Zajęcia prowadził o. Klaudiusz Baran – Moderator Prowincjalny Liturgicznej Służby Ołtarza.

Spotkanie zgromadziło w sumie 26 ministrantów, przybyłych z następujących miast i miejscowości: z Przeworska (5), Jelnej (3), Judaszówki (2), Radecznicy (3) i Leżajska (13). Podczas kursu kandydaci na lektorów uczestniczyli w siedmiu spotkaniach tematycznych dotyczących Pisma Świętego, układu Liturgii Słowa w czasie Mszy św., budowy lekcjonarza, trudności w posłudze lektora, zasad lektora, przygotowania językowego i właściwej wymowy, posługiwania się kalendarzem liturgicznym i umiejętności odczytywania sigli.

Był to oczywiście czas modlitwy. W piątek miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę rano ministranci wzięli udział w Roratach w bazylice, po których w klasztornym refektarzu czekały na nich pączki i gorące kakao. Wieczorem (dzięki otwartości Kustosza sanktuarium, o. Sylwestra Skirlińskiego  i wychowawcy nowicjuszy, o. Erwina Ceklarza) ministranci uczestniczyli w śpiewanej Godzinie Czytań w kaplicy domowej klasztoru. Ponad to o. Marcin Kozdrach oprowadził ministrantów po Muzeum naszej Prowincji.

Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem o. Samuela Węgrzyna za stworzone nam bardzo dobre warunki pobytu i wyżywienia w leżajskim Domu Pielgrzyma. Z serca dziękuję również o. Zefirynowi Mazurowi, o. Arturowi Stępniowi i o. Cyriakowi Budziszowi za umożliwienie ministrantom z ich wspólnot udziału w kursie.

o. Klaudiusz Baran OFM
Moderator Prowincjalny LSO
[/text]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”10404,10398,10399,10400,10401,10402,10403″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery]