Skip to main content
W niedzielę 12 września w naszej parafii św. Brata Alberta w Lublinie odbył się festyn parafialny. Uroczystość zorganizowano z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i 30-lecia parafii św. Brata Alberta.
Dzięki transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej o godz. 12:00 połączyliśmy się ze Świątynią Opatrzności Bożej. Następnie sprawowaliśmy dziękczynną Eucharystię.
Kolejne etapy święta parafii odbywały się na scenie oraz wokół kościoła i klasztoru. Atrakcji było mnóstwo dla dzieci i dla starszych. Na scenie występowali m.in.: Colombo Music Krzysztofa Dadeja, chór Albertus na ludowo, Nina Romaszewska i Ola Brelik oraz zespół iGramy z Pokusą. Oprócz tego w programie festynu był obecny pokaz sztuk walki obronnej KickBoxing i wiele innych atrakcji. Uwieńczeniem spotkania był musical o św. Franciszku, wystawiony przez dzieci i młodzież nie tylko z Lublina.
Pod sceną przez cały czas trwania festynu było wiele atrakcji towarzyszących: wymiana fantowa, zabytkowe samochody do obejrzenia, dmuchańce, ścianka do wspinania, szkoła szachowo-językowa, pokaz broni palnej, pokazy strażaków, wojska i policji, malowanie twarzy, bańki mydlane, namiot rysunkowy, szczepieniobus, kuchnia polowa, „Napój Mnicha” (kwas chlebowy i grzaniec), wata cukrowa, popcorn.
Na scenie i przed sceną oglądaliśmy mnóstwo utalentowanych osób. Za wszystkie prezentacje bardzo dziękujemy. Podziękowania ślemy osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu, jego przebieg i uporządkowanie po parafialnym święcie. Szczególne podziękowania przekazujemy wszystkim, którzy przybyli na Willową 15.
o. Sebastian Feret OFM