Scroll Top
  • Home
  • News
  • Dzień Życia Konsekrowanego w innych klasztorach
Dzień Życia Konsekrowanego w innych klasztorach
Światowego Dnia Życia Konsekrowanego jednoczył w modlitwie wszystkie osoby zakonne w każdym naszym kościele. W niektórych z nich wyjątkowość tego dnia została podkreślona obecnością księży biskupów.
W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku uroczystościom z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego przewodził bp Krzysztof Chudzio – biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.
Modlitwa z udziałem osób konsekrowanych była dziękczynieniem Bogu za powołanie osób Jemu poświęconych. Rozpoczęciem była adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadziły siostry Kanoniczki Ducha Świętego.
Z kolei wspólnej modlitwie osób konsekrowanych w Radomiu przewodniczył ordynariusz diecezji, bp Marek Solarczyk.
W Opatowie popołudniowej Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. W jej trakcie osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby, a następnie na ręce biskupa złożyły zapalone świece na znak swojego oddania Bogu i gotowości służenia wspólnocie Kościoła. W trakcie uroczystej liturgii do grono wdów konsekrowanych poszerzyło się o nową wdowę.
W Radecznicy wspólnej modlitwie osób Bogu poświęconych przewodniczył bp Marian Rojek, ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
fot. o. Rufin Kyc OFM, o. Juniper Ostrowski OFM

Polecamy