Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]Dziękuję za tę myśl, aby tu rozpocząć dziękczynienie z okazji czterdziestej rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Przecież zanim tam dotarł, tu przychodził. Jego droga z Wadowic do Krakowa, a potem do Rzymu prowadziła przez Kalwarię. – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas głównych uroczystości dziękczynnych za pontyfikat św. Jana Pawła II, które dzisiaj w południe odbyły się w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Mszy świętej o godz. 11:00 przewodniczył właśnie osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. Koncelebrowali inni ojcowie na czele z o. Prowincjałem Teofilem Czarniakiem, ks. Dziekanem Wiesławem Cyganem i Kustoszem Sanktuarium o. Konradem Cholewą.

W homilii kardynał zauważył:

Wzrusza mnie zawsze pamięć ludzi, środowisk, wspólnot i miast, do których dotarł jako pasterz kardynał Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Tu, w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej zdajemy sobie sprawę, jak bardzo Kalwaria Zebrzydowska wpisała się w życie świętego Papieża. Wpisała się już w jego dzieciństwo, a potem w jego służbę Kościołowi Krakowskiemu.

Po mszy świętej wierni udali się na umiłowane przez Ojca Świętego Dróżki Kalwaryjskie. Modlitwa była dziękczynieniem Bogu za życie i świętość papieża z Wadowic.

W sanktuarium zainaugurowano także wystawę „Tutaj moje serce zostało na zawsze”, która prezentuje fotografie z pobytów papieża w Kalwarii, pamiątki i dary papieskie. Wystawa znajduje się w baszcie im. Mikołaja Zebrzydowskiego na dziedzińcu arkadowym i będzie ją można oglądać do końca października.

info: o. Tarsycjusz Bukowski OFM / foto: o. F. Salezy Nowak OFM
Biuro Prasowe Sanktuarium

[/text]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”8282,8283,8284,8285,8286,8280,8281″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=””][/dima_slides_gallery]