Skip to main content
W minioną niedzielę (15 maja) w Domu Życia przy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się dzień skupienia dla młodych kobiet, pod hasłem: „Chiara Corbella Petrillo – Kobieta nadziei”. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był br. dk. Idzi Klimek.

Spotkanie było swego rodzaju rozpoczęciem działalności Domu Życia. Powstał on, aby nieść pomoc rodzinom, które utraciły dzieci na skutek chorób letalnych, poronień czy aborcji.

Chiara Corbella Petrillo stała się patronką tego dzieła. Jej życie jest świadectwem wielkiego zaufania Panu Bogu i życia dniem dzisiejszym. Wraz z mężem Enrikiem pożegnali dwójkę swoich dzieci – Marię i Dawida, zaraz po urodzeniu. Kiedy trzecia ciąża okazała się całkowicie zdrowa i prawidłowa, u Chiary zdiagnozowano agresywny nowotwór języka. Dla dobra nienarodzonego dziecka, nie podjęła leczenia. Kilka miesięcy po urodzeniu Francesca badania wykazały przerzuty nowotworu na inne organy ciała Chiary, wskutek czego zmarła dnia 13 czerwca 2012 r. W 2018 r., w dziesiątą rocznicę ślubu Enrica i Chiary, rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny.

Niedziela stała się więc dniem poznania życia Chiary, jej małżeństwa, jej macierzyństwa i jej wiary pomimo cierpienia. Rozpoczęliśmy ten dzień skupienia Mszą św. w kalwaryjskiej bazylice. Później w samym Domu Życia odbyły się konferencje i indywidualne rozmyślanie nad Ewangelią (Mt 5, 13-16). Towarzyszyły temu rozmowy w kameralnym, kobiecym gronie – te luźniejsze, ale i bardziej poważne. Wyczuwalna była „w powietrzu” atmosfera prawdziwego domu, gdzie można odpocząć, wyciszyć się, zejść na chwilę na ubocze i nabrać oddechu. Dzień skupienia zakończyła droga krzyżowa na Dróżkach.

Chiara żyła niezwykłą świadomością, że wszystko, co mamy, nie należy do nas, tylko jest darem. Dlatego też nic w życiu nie jest przypadkiem, zrządzeniem losu. I wierzymy, że to spotkanie również nie było przypadkiem, a raczej początkiem czegoś naprawdę pięknego.

Zachęcamy do poznania życia Chiary, bo warto!

Marcelina Chromy