Skip to main content
Dnia 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w Leżajsku miały miejsce święcenia diakonatu br. Pawła Nycko. Święceń udzielił abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.

Na popołudniowej Eucharystii w leżajskiej bazylice zgromadzili się bracia przybyli z Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z alumnami WSD, współbracia z Przeworska oraz miejscowej wspólnoty klasztornej. W uroczystości brali udział liczni wierni, na czele z uczniami Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku, których br. Paweł uczy katechezy od września bieżącego roku. Zgromadzonych powitał Kustosz sanktuarium, o. Klaudiusz Baran.

W homilii abp Szal nakreślił kontekst dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz wskazał na naszą odpowiedzialność za kroczenie drogami zbawienia. Zwrócił się również do samego kandydata do święceń:

Br. Pawle, naszym obowiązkiem jako powołanych jest kroczenie drogą służby – drogą, która powinna być przesycona miłością i powinna owocować. Niech Matka Boża będzie dla Ciebie przykładem tej służby. Już masz do czynienia z wieloma ludźmi w ramach pełnionych przez siebie obowiązków duszpasterskich. Zapewne nie zabraknie na tej drodze ludzi potrzebujących serca, potrzebujących otwartej dłoni; nie zabraknie ludzi zagubionych, którzy utracili sens życia. Niech przez Ciebie działa Chrystus!

Nowemu diakonowi, br. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy wsparcia Matki Bożej Pocieszenia.