Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]
W Niedzielę Chrztu Pańskiego w naszej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Brodach odbyła się uroczystość poświęcenia nowej chrzcielnicy. Parafia, która istnieje samodzielnie od 1992 roku nie posiadała tego istotnego elementu wyposażenia każdej parafialnej świątyni, który jest wymownym znakiem duchowych narodzin każdego chrześcijanina.
 
Poświęcenia dokonał ks. Dziekan Wiesław Cygan, proboszcz parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. W homilii przypomniał istotną rolę jaką w życiu chrześcijanina ma źródło chrzcielne, do którego sam św. Jan Paweł II pielgrzymował odwiedzając w czasie pierwszej wizyty w Polsce swoje rodzinne Wadowice i kościół, gdzie był ochrzczony.
 
Chrzcielnica zaprojektowana i wykonana przez rzeźbiarza z Alwerni Pana Tomasza Wojcieszka prezentuje biblijne i teologiczne elementy dotyczące sakramentu chrztu. Jest ona doskonałym dopełnieniem wyposażenia liturgicznego kościoła Wniebowzięcia NMP komponującym się dobrze z jego barokowym wnętrzem.
o. Gwidon Hensel OFM
[/text]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”8650,8649,8648,8651″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=””][/dima_slides_gallery]