Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]W niedzielę 10 lutego 2019 r. minęło 35 lat od dnia, w którym św. Jan Paweł II ogłosił św. Jana Kapistrana patronem kapelanów wojskowych.
Z tej to okazji w Capestrano we Włoszech, w kościele, nad którym opiekę sprawują nasi bracia, odbyły się uroczyste obchody. Tego dnia o godz. 11:00 odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył biskup polowy z Austrii, ks. bp Werner Freistetter, w asyście naszego biskupa z Sulmony, ks. bpa Michele Fusco oraz naszego współbrata o. Giulio z Rzymu, który w Kongregacji Biskupów przy Stolicy Apostolskiej jest odpowiedzialny za kontakty z biskupami polowymi na całym świecie. W Eucharystii wzięła również udział delegacja kapelanów wojskowych z regionu, władze administracyjne i wojskowe oraz miejscowa ludność.
O. Giulio zapowiedział, że na uroczystości św. Jana Kapistrana, które odbędą się w dniu jego wspomnienia – 23 października, przyjedzie biskup polowy z Węgier z liczną delegacją.

O. Apoloniusz Stępak OFM
[/text]
[dima_slides_gallery img_size=”full” speed=”300″ lazyload=”ondemand” images=”8741,8742″ id=”” class=”” style=”” centerpadding=”” items=”” slidestoscroll=”” items_phone=”” items_tablet=”” tutorials=””][/dima_slides_gallery]