Skip to main content
[text delay=”” delay_duration=”” delay_offset=”” id=”” class=””]NIE USTAWAJCIE W MODLITWIE – pod takim hasłem przebiegać będą obchody 40-lecia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej.

A jeśli, do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium. Więcej jeszcze – chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym, bo, dziwna rzecz, młodzi szczególnie sobie upodobali to miejsce: nie ustawajcie w modlitwie – mówił Jan Paweł II podczas pierwszej papieskiej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Swoje umiłowane sanktuarium odwiedził 7 czerwca 1979. W tym roku mija 40 lat od tego wydarzenia.

Główne obchody rocznicy wizyty papieża w sanktuarium zaplanowano na niedzielę 23 czerwca. Mszy świętej dziękczynnej o 11:00 będzie przewodniczył J.E. kard. Stanisław Dziwisz. Wtedy też zostanie oddana do użytku pielgrzymów mobilna aplikacja na dróżki Nie ustawajcie w modlitwie, która będzie zawierać rozważania Dróżek Pana Jezusa i Dróżek Matki Bożej oraz informacje o sanktuarium.

W samym dniu rocznicy wizyty (7.06) o godz. 20:00 odbędzie się koncert dedykowany Janowi Pawłowi II.

Obchodom będą towarzyszyć również inne wydarzenia, jak XVI Ogólnopolska Noc Czuwania w intencji powołań (8/9 czerwca) oraz rekolekcje dla Przewodników Kalwaryjskich, organizatorów asyst i orkiestr, a także wydanie kolejnego modlitewnika z rozważaniami na dróżki autorstwa o. dra Rolanda Pancerza OFM pt.  Z Jezusem i Maryją na Kalwarii.

Okrągła rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej jest okazją do przypomnienia przesłania, jakie skierował wtedy Papież Polak do zebranych w sanktuarium pielgrzymów i wszystkich nawiedzających to miejsce: Nie ustawajcie w modlitwie. Jan Paweł II prosił, by w Kalwarii modlono się za niego i cały Kościół. Od momentu wizyty papieża codziennie o 9:00 jest sprawowana Eucharystia w intencji Ojca Świętego.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM
Biuro Prasowe Sanktuarium

[/text]