Scroll Top
  • Home
  • News
  • O FOK na konferencji prasowej KEP
O FOK na konferencji prasowej KEP

„Bycie zakonnikiem to niesamowita przygoda bycia z Panem Bogiem i drugim człowiekiem” – powiedział bp Jacek Kiciński CMF podczas konferencji prasowej pt. „Czy osoby konsekrowane są jeszcze potrzebne?” Konferencja prasowa zapowiada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić w święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

Obecny na konferencji o. Bartymeusz Kędzior OFM, dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Kultury (FOK) w Leżajsku, przedstawił działania FOK-u.
 
„Oferta skierowana jest do najmłodszych – dotarcie do dzieci z Dobrą Nowiną przez odkrywanie pasji i talentów; Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – najprawdopodobniej największy festiwal kultury chrześcijańskiej w Polsce; Akademia filozofii i teologii dla dorosłych – comiesięczne spotkania z wybitnymi filozofami i teologami; kawiarenka – miejsce spotkań; różnorakie warsztaty i kursy” – mówił.
 
„Dla mnie największa radość to ludzie, którzy tworzą ten Ośrodek. Udało nam się zbudować żywy Kościół, który łączy osoby konsekrowane z osobami świeckimi. W Ośrodku zbieramy się w kilkadziesiąt osób, by tworzyć wspólne dzieło” – podkreślił.
Poniżej możesz wysłuchać wystąpienia o. Bartymeusza.
fot. Biuro Prasowe KEP

Polecamy